Diy auta ,Air band prijímač Vysoká citlivosť letectva rádio

Nový produkt

Skladom

1000 položky

€14.86

€15.82

Diy auta ,Air band prijímač Vysoká citlivosť letectva rádio

Špecifikácia:

Ak, ako mnoho skener nadšencov a šunkou subjektov, máte záujem o počúvanie s v o vzrušenie sa prejavujú v aeronautic komunikácie, ale aj nedostatok zariadení na presadenie svojho záujmu, potom možno Letectva-Band Prijímač opísané v tento článok je pre vás. Letecký Prijímač, navrhnuté tak, aby naladiť 118-135MHz kapela, má mimoriadnu citlivosť, obrázok, odmietnutie, odstup signálu od šumu a stabilitu. Prijímač je ideálne pre počúvanie v na zem a vzduch komunikácia spojená s komerčné letecké spoločnosti a všeobecné letectvo.

Napájaný je z 9-voltovú alkalické batérie, môže byť spolu s vašou miestnych letísk tak, aby ste neprepočuli moment akcie. A dokonca aj keď ste nikde v blízkosti letiska, tento malý prijímač sa pick-up, všetky zem-vzduch a naopak komunikácie akejkoľvek rovine alebo mleté facility v rámci asi 130 kilometrov (190Km).

Popis Obvodu:

Obrázok 1 ukazuje schéma zapojenia Letecký Prijímač--super heterodynové AM (Amplitúda Modulované) jednotka postavená na štyroch IC je: an NE602 dvojité vyvážený zvukový pult (U1), e MC1350 lineárne AK zosilňovač (U2), e LM358 quad op-amp (U3) a LM386 audio zosilňovač (U4).

V prevádzke, anténou, ktorý sa zapojí do J1 zdvihne AM signálu. Tento signál je potom spojený prostredníctvom C1 na tri časti, naladený-filter sieť sa skladá z L1-L5 a C2-C6. Signály v 118-135Mhz VKV (Veľmi Vysoká Frekvencia) rozsah sú spolu cez C7 na VKV tranzistor (Q1), kde signály sú zosilnené. Odtiaľ signály napájané prostredníctvom C8 na vstup U1 (v NE602 je manželská vyvážený zvukový pult), ktoré v tejto aplikácii slúži ako lokálny oscilátor. Variabilný cievky (Lokálny Oscilátor L6) a jej pridružené kondenzátor siete nastaviť lokálny oscilátor s frekvenciou 10.7 MHz vyššia ako prichádzajúce 118-135MHz signály. O ladenie siete , skladajúci sa z varactor dióda D1 a potenciometer R1, umožňuje lokálne-frekvencia oscilátora byť naladený cez o 15MHz.

Na 10.7 MHz rozdiel medzi prijatý signál a miestne-oscilátor (LO) frekvencia (teda, strednej Frekvencie, alebo AK) je výstup na pin 4 U1 na 10.7 MHz keramický filter (FIL1). Filter sa používa na zabezpečenie úzky priechod kapela a ostrý signál výberu.

Výstup FIL1 je umocnená tým, Q2 a potom napájané cez C16 na U2 (e MC1350 AK zosilňovač), ktorý, ako je nastavený, tiež ponúka Automatic Gain Control (AGC), ako uvidíme v blízkej dobe. Amplified 10.7 MHz AK signál je vrchol pomocou premennej transformer T1. AM, audio je potom demodulated tým, dióda D2. Po tom, audio je fed v poradí prostredníctvom štyroch častí U3 (a LM358 quad op-amp).

Upozorňujeme, že časť U3-je výstupný signál je privádzaný späť cez rezistor R25 na AGC-ovládanie vstupu U2 na pin 5. Tento signál je použité automaticky zníži zisk z U2, keď silné signály sú prítomné alebo automaticky zvýšiť U2 je získať pre slabé signály. Ktorá udržuje hlasitosti výstupu obvodu v rámci pohodlné počúvanie rozsahu bez ohľadu na silu prichádzajúce signály.

Prijímač obvod obsahuje aj skvelče obvod, ktorý je riadený potenciometer R3, ktorá sa používa zabiť náhodný šum pod zvolená prahová úroveň. Pri správne nastavená skvelče ovládať prakticky eliminuje hluk pozadia, aby ste blízkosti sú prichádzajúce signály, ktoré sa môžu dostať až do použiteľnej úrovni. Potenciometer R2 kontroly celkový objem fed do C26 až U4, je LM386 nízke napätie, audio zosilnovacom. Vzhľadom na celkový dizajn a skvelče ovládanie, audio výstup je pomerne nízky hluk v pozadí, a ešte je schopné jazdy jednoduché komunikácie reproduktora na slúchadlá alebo na vynikajúcej úrovni hlasitosti.

Konštrukcia:

Akonáhle ste získali všetky komponenty a rady pre Letecký Prijímač, výstavba sa môže začať. Časti-umiestnenie diagram je znázornený na Obr. Pri montáži projektu, venujte špeciálnu starostlivosť, ktorá polarity-citlivých komponentov (elektrolytické kondenzátory [udržať vedie najkratšie], diódy a tranzistory) sú správne nainštalované. Len jedna časť nainštalovaný dozadu môže spôsobiť ťažkú ujmu!

Induktory (Aircoils) L1,L3,L5 môže byť vykonaná jednoducho na 5 mm vrtáka. Pred vietor im, škrípanie smalt každého konca, asi 5mm. Potom vietor 1,5 zapnúť (2-otočí je v poriadku, príliš). Viem, že to môže byť náročné, najmä ak máte veľké prsty ako ja. Začnite tým, že inštalácia pasívnych komponentov (6 jumper vodiče, zásuvky, odpory, kondenzátory, induktory). Nasleduje inštalácia aktívnych zložiek; diódy, tranzistory, a IC je. Raz aktívne zložky boli nainštalovaný, skontrolujte, či vaše dielo za bežné konštrukcie chyby; studenej letované spoje, stratená alebo zruší,-viesť komponenty, spájky, mosty, atď. Akonáhle ste zistili, že ten okruh bol správne zostavený, je čas zvážiť šachte, ktorá bude dom prijímač.

Prijímač je doska môže byť umiestnený v akejkoľvek krytu, ktorý si vyberiete. Použiť obrázok v hornej časti tohto projektu ako príklad, ak si budete priať.

Antény pre Letecký prijímač môže byť tak jednoduché, ako 21-palcový dĺžka drôtu alebo teleskopická anténa, alebo môžete získať fantázie strešný letectva antény. Ak ste v blízkosti letiska, budete mať veľa on-the-air akcie z drôtu alebo teleskopická anténa. Ale ak máte viac ako niekoľko kilometrov, slušné strechy-mount (alebo skener) anténa ponúka veľké zlepšenie.

Zarovnanie & Úprava:

Zarovnanie Letecký prijímač pozostáva z nič viac ako úprava slug v miestnom-oscilátor cievka (L6) pre centrum požadovaného ladenie rozsah a vyvrcholí v prípade, AK transformátor (T1). Prijímač môže byť kalibrované pomocou VKV RF signal generator, frekvencia počítadlo, alebo iný VHF prijímači nastavením R1 mid-poloha, nezabudnite, že chcete nastaviť lokálny-frekvencia oscilátora 10.7 MHz vyšší ako požadovaný signál alebo rozsah ktoré majú byť prijaté.

Štítky: airband, air band, rádio prijímač band air, airband rádio prijímač, vysoká citlivosť multi band rádio, air band prijímať, anténa sdr, bel air band, prijímač air band, airband rádio
Package No
farba zelená
Názov Značky ZWAAJKQK
Položka Druh Adaptér
Číslo Modelu 000

Napísať recenziu

Diy auta ,Air band prijímač Vysoká citlivosť letectva rádio

Diy auta ,Air band prijímač Vysoká citlivosť letectva rádio

0 Recenzie
€9.34

Ako vieme, väčšina earpad slúchadiel sú vyrobené z kože alebo Velúr, ak nie je možné vyčistiť na dlhý čas, mušle slúchadiel bude znečistené, a ak ste stratili alebo rozbité vaše ušné vankúšiky, takže možno zistíte, vynechanie jedného replacemnt je tak potrebná. Do uší môžu pomôcť zlepšiť basy výkonnosť

2 Recenzie
€5.29

2019 Nové Bluetooth Reproduktor Prípade JBL charge3 Bluetooth Reproduktor Prenosný, Horolezectvo Silikónové puzdro Funkcia: 100% zbrusu nový a vysoko kvalitné. Odolné silikónové konštrukcia chráni váš Amazon Ťuknite na položku z kvapiek a hrbole Klip na vašu tašku, zavesiť ho do stanu, zobrať ho do party

1 Recenzie
€8.58

Musia-pozri List Pre Milovníkov Hudby Ušné vankúšiky, je veľmi potrebné pre milovníkov hudby, uší je spotrebný materiál a bude zlomený, musíme zmeniť ušné vankúšiky v priebehu času. Kvalitné chrániče uší sa zlepšiť v teší hudby, bude mať pôvodný pocit späť Popis V číne známa

1 Recenzie
€9.51

1 Pár Mäkký Penový Vankúš pre KOSS ESP950 Slúchadlá Opravy Častí Uší Vankúš pre KOSS ESP 950 Headset Stav: Úplne Nové, Farba: čierna Ponúkanie Množstvo:1 Pár uší Materiál: pena a koženkové Fit: Koss esp950 slúchadlá dostanete: 1 Pár uší

Súvisiace produkty